След като в София разгроми "Артланд Драгонс" с разлика от 44 точки, българският шампион съсипа германския тим и при гостуването му в Квакенбрук с 91-76!

Домакините успяха да вземат само първата част с 2 точки - 24-22. След подобрена игра обаче, главно на плеймейкъра Уили Дийн, "Лукойл Академик" успя да обърне резултата и на полувремето имаше аванс от 7 точки - 45-38.

Относително равенство имаше през третата част, но въпреки това гостите увеличиха актива си с още 3 точки. А в средата на решителната последна част след две последователни тройки на Стойков и умели намеси на Тенчо Банев и Мурило да Роса преднината им достигна до 22 точки. Последва хаотична стрелба от  тройката, което обаче позволи на "Артланд Драгонс" само да намалят пасива си на 15 точки за крайното 91-76 за "Лукойл Академик".

С най-добър коефициент в мача  - 26, е гардът на "Лукойл Академик" Уили Дийн, който направи цели 13 асистенции, овладя 6 борби и отбеляза 15 точки. Най-много за победителите вкара Мурило да Роса Бекер - 21, като има 11/9 при стрелбата за 2 точки. Тодор Стойков има 16, пазеният зорко Перо Антич не можа да премине двайсетточковата граница и се задоволи само с 14.

Новопривлеченият Лари О Банън отбеляза 9 точки при дебюта си за шампионите, като за 18 минути взе 3 борби и открадна 2 топки. Тенчо Банев и Ристе Стефанов са с по 6, Чавдар Костов има 4.

Въпреки отсъствието на контузения Данте Смит, "Лукойл Академик" спечели борбата под кошовете с 31 овладени топки срещу  24 за домакините.