На започналия днес в столичната зала "Христо Ботев" държавен шампионат за момчета до 14 години отборът на Балкан постигна много важна победа. Балканци  успяха да сломят съпротивата на "Рилски спортист" Самоков ссъс 72-64 лед 5-минутно продължение.

В редовното време резултатът бе равен - 59-59, като възпитаниците на треньора Николай Пеев успяха не само да стопят пасив от 9 точки, но в самия край и да поведат с 2 при 59-57. Секунди преди края самоковци получиха право да изпълнят два наказателни удара и успяха да докарат мача до продължение. В допълнителните пет минути обаче момчетата в зелени екипи играха доста по-добре и заслужено спечелиха.

Утре сот 18.15 ч. съперник на момчетата на Балкан ще бъде Лукойл Академик, който днес загуби от Славия с 56-67. В другия мач от група Б правешкият Сити Юнивърсити отстъпи пред БУБА баскет с 59-73.