Отборите на Португалия и Бразилия не можаха да си отбележат голове и завършиха 0:0 в мач от група G. "Селесао" завършват първи групата, докато иберийците продължават като втори.

Двата излязоха съсредоточени и мотивирани за добър резултат, но в първите минути играта им в предни позиции не се отличи с високо качество. Интересните моменти пред двамата вратари бяха епизодични разбърквания и удари отдалеч.

В 25-ата минута "селесао" бяха побутнати от мексиканския рефер Бенито Арчундия, който не посмя да изгони Жуан, който като последен в отбраната игра с ръка. Бразилецът получи само жълт картон.

Шест минути по-късно Луиш Фабиано "хвърли" добър пас към Нилмар пред вратата, но след удара на последния стражът на европейците Едуардо изби топката, която се удари в гредата и отиде на безопасно разстояние.

Веднага след това мексиканският рефер не се подведе по нахална симулация на Тиаго на другата врата и декорира с жълто искащия дузпа португалец.

Седем минути преди края на полувремето Луиш Фабиано засече с глава топката след центриране отдясно, но не намери вратата.

В 42-ата минута Роналдо опита късмета си с удар отдалеч, но Жулио Сезар внимаваше и улови.

Малко след подновяването на играта след почивката Роналдо се откъсна по лявото крило, но реши вместо да стреля, да комбинира със съотборник и Лусио с отчаян шпагат изби в корнер.

В 60-ата минута топката попадна в Роналдо, някъде в средата на терена. Той напредна мощно до наказателното поле, където кълбото му беше избито от Лусио, но това беше пас към Мейрелеш, който обаче имаше нещстието от непосредствена близост да изпусне.

Редовното време на мача беше изтекло, когато след удар на Рамирес и рикошет в играч на Португалия топката тръгна уверено към мрежата на Едуардо, който обаче с отличен плонж я извади в корнер.