Футболният отбор на Балкан завърши наравно - 3-3 със столичния Септември в мач от IX кръг на Югозападната В група, игран днес в Ботевград. До зрелищното равенство се стигна след драматични обрати и в крайна сметка и двата тима не останаха доволни от точката.

За Балкан победата изглеждаше лесна, но само след първото полувреме, когато водеше с 2-0. В 12-та минута Мариян Христов засече подаване от фаул на Ивайло Стоименов и откри. В 28-та Кръстьо Иванов удвои с майсторски удар по диагонал, намирайки незащитения от вратаря далечен ъгъл. Малко преди това от същото място централният нападател на домакините Райко Влъчков предпочете да комбинира, вместо да вкара гол, и сгреши.

Веднага след началото на второто полувреме гостите заиграха далеч по амбициозно. И още в 50-та минута намалиха на 2-1 след страхотно попадение на десния защитник Виктор Георгиев, който от близо 40 метра от воле прехвърли вратаря на Балкан Ивелин Цветков. До 74-та минута столичани вече бяха направили пълен обрат, повеждайки с 3-2. В 66-та минута груба грешка на Йонко Пейков бе наказана за 2-2. А осем минути след това Ивайло Стоименов закъсня с намесата си в наказателното поле и позволи на централния нападател на Септември Иван Андреев да изведе отбора си напред.

Все пак домакините стигнаха до трети гол чрез добра комбинация, в която Кръстьо Иванов намери с перфектен пас Мариян Христов и той от движение мушна топката покрай вратаря Младенов.

До края нито един от двата тима не можа да отбележи нов гол, като по-големи шансове за това имаха гостите.

Едва петдесетина зрители изгледаха головото равенство. От лекия дъждец преди мача над стадиона се появи красива дъга, но и тя не помогна на Балкан да спечели победа след четири последователни загуби.

Балкан: Цветков, Григоров, Пейков, Ботев, Станковски (72 - Семков), Арангелов, М. Христов, Стоименов, Кр. Иванов, Кр. Петров, Влъчков

Септември: Младенов, В. Георгиев, Бечев, Л. Атанасов, Крушкин, Грозданов, Лазаров, Янков, Веселинов, Николов, Андреев (Наков, Дамянов, Леков)

В останалите мачове от този 9 кръг се получиха следните резултати: Локомотив Септември - Пирин Разлог 1-0, Витоша Долна Диканя - Чепинец 4-0, Перун Кресна - Хебър Пз 3-0, Бенковски Пз  Левски ЕП 4-1, Места Хаджидимово - Германея 1-0, Ботев Ихтиман - Струмска слава 0-0, Сливнишки герой - Витоша Бистрица 1-0, Миньор Бобов дол- Велбъжд Кюстендил 3-0, Авангард Бачево -Костинброд 2-3.

Балкан остана на незавидното 16-то място с актив от 10 точки и голова разлика 14-17, със същия актив е Септември с 15-18 голово съотношение.