Баскетболният отбор на Балкан отстъпи на домакините от Морнар със 79-71 в първия си мач от тазгодишното издание на Еврохолд Балканска баскетболна лига."Зелените" направиха повече грешки от своите съперници и въпреки че имаха шансове за успех ,не можаха да се възползват от тях.

Домакините спечелиха първата част с 8 точки разлика-24-16, а във втората увеличиха още повече аванса си - полувремето завърши при 47-33 в тяхна полза.Само за две минути в началото на третата четвъртина пасивът на Балкан достигна 20 точки при 53-33.Последваха обаче много силни минути за зелените, минута преди края й те сведоха преднината на Морнар само до две точки - 57-55. В последната част обаче много бързо допуснаха авансът на домакините отново да стане двуцифрен и въпреки усилията им до края на срещага, загубиха първия си мач в Балканската лига.

От трибуните Балкан бе подкрепян от осем свои привърженици, дошли в Черна гора на собствени разноски. Те бяха разпънали два огромни зелено-бели плаката. В зала Тополица, която е с капацитет 2700 зрители, се чуваха само техните скандирания. Местните любители на баскетбола бяха около 500-600 души, но  се обаждаха само от време на време с откъслечни ръкопляскания.

Морнар-Балкан  79-71 (24-16,23-17,12-22,20-16)

Морнар:Радович 4, Йеленич 14, Иванович 11, Попович 14, Пешич ( Съливан 19, Лекович, Гагич 4, Вуянович 2, Люич 11)

Балкан: Дойчинов 2,Гонар 20, Райков 4, Лилов 10, Филипов 5 (Мортън 12, Давидов 14, Ст.Маринов 4 )

Снимки: botevgrad.com