Балкан отстъпи като домакин на Левски със 72-85 в днешния пети кръг от първенството на НБЛ. Преди тази среща двата тима деляха второ-трето място с по 3 победи и една загуба. Тази вечер обаче "сините" не дадоха никакви шансове на своя съперник, не му позволиха к да поведе нито веднъж в мача и съвсем заслужено се затвърдиха еднолично на второто място.

Особено фрапиращо бе превъзходството на Левски в борбата под двата коша. Играчите му спечелиха цели 47 борби, докато тези на Балкан овладяха едва 19 (!).  "Сините" започнаха вихрено и в нападение и още в 3-та минута водеха с 12-2,  в 7-та разликата вече бе двуцифрена - 11-22, а след първите десет минути авансът им бе цели 15 - 30-15. Те продължиха да мачкат и през втората четвъртина, като в средата й пасивът на "зелено-белите" бе стигнал 20 точки при  22-42, а полувремето завърши при 48-33 за "Левски".

Третата част започна с щурм на Балкан, който за четири минути смъкна разликата само до 7 точки - 43-50. Нашите продължиха да играят добре и след това и с тройка на Гонър секунда преди края на третата четвъртина се стигна до най-малката преднина в полза на "Левски" - 56-62. Много бързо обаче, още в началото на последната част играчите на Тити Папазов отново направиха двуцифрена разлика и  до края "Балкан" повече  не можа да се приближи опасно и загуби със 72-85.

Най-резултатен за домакините със 17 точки бе Джош Гонър. Жоро Давидов отбеляза 14, Данчо Бозов бе пазен здраво и завърши само с 11 точки. Силно в тази среща се представи Димитър Филипов, вкарал 12 точки. Докато Крум Дойчинов за близо 20 минути игра не можа да се разпише нито веднъж, взе само една борба под двата коша и завърши с отрицателен коефициент от минус 4.

За Левски Арън Харпър вкара най-малко точки от всички изиграни досега мачове между двата отбора - 23, но отново бе най-резултатен. С 14 е Доналд Коул, с 13 - Джейсън Кроу, Георги Чековски има 12.