Днес в изтеглен мач от шестия кръг на А група младите баскетболисти на Балкан спечелиха като домакини на  Видабаскет с 83-73 (11-16, 17-15, 26-21, 29-21). Успехът им  срещу симпатичния тим т Видин обаче никак не бе лесен.

Първото  полувреме гостите доминираха - след първата четвъртина водеха с 5 точки -  16-11, на полувремето авансът им бе 3 – 31-28. Само за две минути след началото на третата четвъртина балканци поведоха и до края на няколко пъти водачеството се сменяше, като премина и през няколко равенства.

Така продължи и в четвъртата част, като пет минути преди края Видабаскет поведе с 3 точки, а две минути и 27 секунди до финалната сирена резултатът бе равен – 71-71.  Зелено-белите обаче направиха страхотна серия от 12-0 , като в същото време позволиха на своите съперници да вкарат само един кош, и то когато до края оставаха 4 секунди.

Страхотен мач изигра Станимир Маринов, който има рекордна ефективност 40, получена от отбелязаните 26 точки, седемте борби, шестте асистенции и петте отнети топки. Ивайло Вучков е с дабъл-дабъл – 14 точки и 12 борби. Много добре се включиха Пламен Дончев, завършил с 12 точки и Цветан Георгиев с решителни кошове в края. Велислав Иванов има 10 точки.

За Видабаскет с по 15 точки са Александър Михайлов и Юлиян Цветанов, по 13 имат Янко Янков и Теодор Киров.

Снимка: botevgrad.com