Вторият отбор на Балкан постигна първа победа в шаммионата на мъжката А група Запад. Днес воденият от Венцислав Стоев тим спечели като домакин срещу Рилски спортист-2 с  84-69 /19-17, 18-23, 26-16, 21-13/.

След първите две части гостите от Самоков имаха аванс от 3 точки - 40-37, а до средата на третата достигна и до 11 при 53-42. Последва обаче силна серия на домакините от 14-0, с което обърнаха резултата до 63-56, а в първите минути на последната част преднината им вече бе двуцифрена - 72-61. В този период зеленобелите отново играха по-добре и спечелиха първата си победа в шампионата.

Радослав Кочев, който не игра в последните два мача на първия отбор, направи дабъл-дабъл с 27 точки и 15 борби, има 2 асистенции и 4 отнети топки и е с най-висок коефициент. Александър Илиев отбеляза 24 точки, Здравко Христов вкара 20, с 6 е Александър Йонов, 5 - Християн Кондарев, 2 добави Румен Василев.

За Рилски спортист с 23 точки е Мирослав Васов, другият с над десет точки е Боян Боянов, вкарал 14.