Лукойл Академик постигна очаквана победа при гостуването си на Спартак Плевен със 103-68 в първия мач от осмия кръг на НБЛ. Това е осми пореден успех на шампионите в изиграните досега 8 срещи.

В мача ингрига нямаше с изключение на първата четвъртина, в която домакините дори поведоха с 4 точки, но Лукойл Академик я спечели с 29-28. През втората превъзходството на Лукойл Академик бе тотално - тя завърши при резултат 25-5. Почтни по същия начин се разви играта и през второто полувреме за крайното 103-68.

За плевенчани отново не игра лидерът им Хриси Димитров, а топреализаторът на тима Илия Станков завърши със скромните за него 9 точки. Най-резултатен бе Дяковски със 17. За победителите 16 има Аврамов, Джеймс е с 15, а Камбала - 14.