Вторият отбор на Балкан постигна категорична победа като домакин на Чавдар Троян със 120-92 (34-4128-26, 37-19, 21-26) в мач от осмия кръг на мъжката А група. Гостите не можаха да окажат сериозна съпротива през цялата среща, което личи и от резултата в отделните четвъртини.

За първите две части малките балканци отбелязаха цели 62 точки и взеха аванс от 15 точки. В самото начало на третата разликата премина двайсетте точки и започна да гони 30-те. В този момент треньорът на Балкан Лъчезар Диков извади от игра най-опитните си играчи - Станимир Маринов и Ивайло Вучков и тимът доигра срещата с юношите, които фиксираха крайния достигнаха до аванс от 33 точки.

Вучков завърши с дабъл-дабъл, като отбеляза 25 точки и взе 10 борби под двата коша. Станимир Маринов вкара 16 точки и спечели 9 борби за 22 минути игра. Много добро включване направиха Пламен Дончев, завършил с 19 точки, Райко Дундалов с 15 точки, Николай Маринов с 14 и Диан Христов, също с 14. Всички, които играха за Балкан, се разписаха - Преслав Петков има 6 точки, Ростислав Тончев - 5, Тихомир Стоянов - 4 и Иван Велчев - 2 точки.

За Чавдар Троян поредният висок коефициент - 61, постигна центърът Николай Балев. Той вкара 45 точки и взе 24 борби, но направи и най-много грешки - 7.