В първия си мач от първенството на А група - Запад, игран днес в Арена Ботевград, вторият отбор на Балкан претърпя загуба от БУБА Баскет с 68-91. Воденият от Венцислав Стоев тим на домакините започна силно и резултатно, водеше до последната минута на втората четвъртина, а на полувремето резултатът бе 52-50 за БУБА.

В третия период играта на Балкан се срина тотално, особено след като в началото й за 5 фаула излезе Радослав Кочев. В тази част зеленобелите вкараха само 2 точки срещу 22 на съперника, а последната четвъртина се доиграваше.

19 точки за Балкан-2 отбеляза Румен Василев, с 14 е Александър Йонов, по 12 имат Александър Илиев и Радослав Кочев. За БУБА баскет Иван Алипиев бе най-резултатен с 19 точки, 17 има Александър Милов, с 14 е Лъчезар Димитров.