Лукойл Академик остана без една от големите си звезди, след като латвиецът Каспарс Камбала напусна тима. Спортният директор на шампионите Сашо Везенков потвърди пред Гонг, че клубът и баскетболистът са се разделили по взаимно съгласие. Везенков сподели още, че „студентите” имат 2-3 варианта за заместник на Камбала, но ръководството няма да бърза с решението си, което може да се очаква до 10-ти януари.

Латвиецът Каспарс Камбала, който бе привлечен в ЛукОйл Академик с намерението да помогне на българския първенец за влизане в групите на турнира Еврокъп, вече има нов тим. Това е турският Алиага Петким Измир. Алиага е на 12-то място във временното класиране в местното първенство с 4 победи и 8 поражения до момента. Договорът на Камбала ще е до края на сезона в Турция.

32-годишният латвиец записа средно 14.8 точки и 7.8 борби в мачовете си за ЛукОйл в турнира Еврочалъндж. За Камбала това няма да е първо пребиваване в турското първенство, тъй като е носил екипа на Ефес Пилзен и Фенербахче.