Българският шампион Лукойл Академик започна участието си в Топ 16 на ЕвроЧалъндж с победа. Тимът се наложи над израелския Макаби Хайфа като гост с категоричното 95-78. Въпреки убедителната победа, „студентите” имаха проблеми през първото полувреме на срещата. Те изоставаха с 13 точки на почивката, а през третата част намалиха значително дефицита си. Страхотна последна десетка обаче сложи точка на спора и така Лукойл записа първия си успех в новосформираната група I.

Най-резултатни за победителите бяха центровете Бруно Шундов и страхотно включилият се Тенчо Банев. Те вкараха по 15 точки и овладяха съответно 4 и 5 борби. Доминик Джеймс се включи с 14 точки и 8 асистенции, а 11 точки наниза Дамян Стояновски.

За Макаби с 24 точки и 6 борби завърши Марко Килингсуърт. Франк Робинсън се включи със 17 точки и 5 овладени топки, а Борис Ротбарт записа 13 точки и 8 овладени борби.

В следващия кръг Лукойл Академик приема Спартак Санкт Петербург в зала „Универсиада” на 25-и януари (вторник) от 18.00 часа. Макаби пък ще гостува на Елицур Макаби Нетания.