България и Естония не успяха да излъчат победител в контролна среща играна в турския курорт Анталия. Всичките попадения бяха отбелязани от дузпи от като по два 11-метрови наказателни удара реализираха Константин Василиев (20-ата и 80-ата минути) и Ивелин Попов (40-ата и 83-ата минути).

Съперникът на трикольорите поведе в резултата с гол от дузпа на Василиев в 20-ата минута. Нарушението извърши Иван Иванов след като нашата отбрана допусна противников играч да влезе необезпокояван в наказателното поле.

В 40-ата минута главният съдия на двубоя отсъди втори единадесет метров наказателен удар, но този път в полза на България, който бе превърнат в гол от Ивелин Попов. Потърпевш се оказа Димитър Макриев. Нападателят бе изведен от Благой Георгиев, пое си топката и след като са освободи от своя пазач, бе фаулиран в наказателното поле. През първата част двата отбора си размениха и по едно опасно положение.

Първо пред Благой Георгиев се отвори добра възможност за гол, но халфът не успя да се възползва от прецизния пас на Стилиян Петров, тъй като ударът му не попадна в очертанията на вратата. Василиев пък можеше да се разпише за втори път след грешка в българската отбрана, но Николай Михайлов внимаваше и навременното му излизане предотврати втори гол в неговата врата.

В 80-ата минута главният съдия даде втора дузпа в полза на Естония, която бе доста спорна, тъй като Василиев бе съборен на границата на наказателното поле. Самият играч изпълни удара, като за втори път опъна мрежата зад Пейков. Само три минути по-късно куриозът бе пълен. Реферът отсъди четвърта дузпа, като тя се оказа втора в мача за България. Нарушението бе дадено за игра с ръка от футболист на Естония. Зад топката отново застана Ивелин Попов, който не сбърка за 2:2.

България: 13. Николай Михайлов, 2. Станислав Манолев, 6. Станислав Ангелов, 15. Иван Иванов, 4. Петър Занев, 7. Благой Георгиев, 19. Стилиян Петров-капитан, 8. Чавдар Янков, 9. Ивелин Попов, 11. Димитър Рангелов, 10. Димитър Макриев.

Резерви: 1.Боян Пейков, 3.Валентин Илиев, 5.Николай Бодуров, 12.Георги Пеев, 14.Веселин Минев, 16.Христо Янев, 18.Николай Димитров, 20.Цветан Генков, 21.Йордан Милиев, 23.Владимир Гаджев

Естония: 1. Лондак 3. Ран 5. Круглов 6. Дмитриев 8. Опер 9. Кинк 13. Вунк 14. Василиев-к 15. Клаван 16. Морозов 17. Яагер

Резерви: 22.Артур Копенко, 2.Сисов, 4.Пийроя, 7.Сандер Пури, 11.Ак Пурийе, 20.Каймар Сааг