В мач от предпоследния кръг на група Н от турнира за Купата на УЛЕБ домакините от БК Киев изтръгнаха победа срещу нашия Лукойл Академик само с 1 точка - 85-84.

Въпреки поражението нашият шампион може да се класира за следващата фаза още тази вечер. Трябва само в останалите два мача домакините да постигнат победи: Бенетон Тревизо над Артланд Драгонс и По Ортез срещу АСК Рига.

Домакините взеха първата част с 23-13. Във втората обаче нашите направиха обрат, като на полувремето имаха само 1 точка пасив - 44-41. Нещо повече, след третата част те вече водеха, макар и само с 2 точки - 62-64. След невероятни обрати се стигна до фаталната послена минута. Лукойл Академик поведе с тройка на Уили Дийн с 84-82. Райън Стак обаче изравни 84-84. Последва пропуск на Дийн, той фаулира Джеттел, който вкара само втория от двата фаула. След последващия тайм аут на Желко Лукаич червено-белите не можаха да отбележат и отстъпиха с драматичната разлика от 1 точка - 85-84.