В решителен мач за първото място в група I, игран тази вечер в Санкт Петербург, домакините от Спартак се наложиха над Лукойл Академик с 86-80 (17-21, 27-20, 23-15, 19-24). Въпреки поражението, и двата тима се класираха за следващата фаза на турнира Юрочалъндж.

За да има шанс за първото място, на българския шампион му трябваше не само победа, но тя трябваше да бъде и с повече от 8 точки разлика. Именно с толкова Лукойл Академик отстъпи на руския тим в зала Универсиада в първата среща помежду им. И шампионите имаха такъв шанс - 3 минути преди края на мача водеха със 76-70. За по-малко от две минути обаче допуснаха обаче лоша серия от 9-0 за 79-76 и в крайна сметка отстъпиха.

Доминик Джеймс бе най-резултатен за гостите с 25 точки, сд по 10 са Девин Грийн и Дамян Стояновски, Тодор Стойков има 8. За Спартак най-много отбеляза американецът Бевърли - 24, втори по резултатност е Перо Антич, като двамата взеха и по 8 борби. С по 12 са Домеркант и Понкрашов.