Във втория полуфинал шампионът и носител на трофея „Лукойл Академик” изстрада, но победи домакина „Спартак” (Пл) в драматичен мач с 94:90. „Студентите” водеха почти през цялото време в резултата, докато в последната част плевенчани не щурмуваха и дори изравниха - 87:87 2:17 мин. преди финалната сирена. Няколко грешки не им позволиха да се откъснат в резултата, а опитът на играчите на Петко Маринов бе решаващ за победата. Плевенчани загубиха още в първите минути сръбския си център Саша Топчов, който се контузи. Хриси Димитров бе най-резултатен в мача с 30 т., а Тодор Стойков вкара 23 за победителите.

„Сами си направихме мача тежък. Особено в края атмосферата беше много тежка. Много съм доволен, че момчетата издържаха на напрежението накрая, все пак сме заедно само от няколко дни и ме беше страх да не се сринат”, коментира Петко Маринов.

„Мисля, че ние сме победителите в този мач. Още в началото изгубихме единствения си център Саша Топчов. Заслужавахме да спечелим”, допълни колегата му Дарин Великов.

Спартак - Лукойл Академик 90:94
(16:25, 24:23, 22:29, 28:17)

Спартак: Димитров 30, Станков 17, Престън 7, Маринов 5, Топчов (Софрониев 12, Острев 17, Тодоров 2, Георгиев)

Лукойл: Дийн 17, Голдуайър 17, Стойков 23, Ангелов 8, Банев 8 (Мийович 6, Стефанов 12, Николов 3)