Австрийският триумф в слалома на Световната купа в Банско продължи и след втория манш. Двукратният световен шампион в слалома Марио Мат (Австрия), който водеше след първия манш, спечели първото място с общо време 1:50,35 мин и записа 13-а победа в кариерата си. Сутринта Мат беше най-бърз с 54,21 сек. 31-годишният австриец записа първи успех от почти две години насам. Втори в крайното подреждане само на 0,04 сек остана сънародникът му Райнфрид Хербст, който заемаше второто място и след първия манш.

Големият щастливец днес беше световният шампион в слалома от Гармиш-Партенкирхен Жан-Баптист Гранж (Франция), който спечели 60 точки и два кръга преди края на сезона се доближи максимално до Ивица Костелич (Хърватия) в битката за малкия кристален глобус. Гранж, който беше седми след първия манш, завърши с общо изоставане от 0,48 сек зад Мат.

Най-добрият германски състезател Феликс Нойройтер, който вчера остана втори само на 0,01 сек зад победителя в суперкомбинацията  Кристоф Инерхофер (Италия), се нареди четвърти. Днес германецът остана на 0,83 сек от победителя Мат. Пети се нареди канадецът Майкъл Дженик с изоставане от 1,00 сек. Невероятно представяне записа Стив Мисилие (Франция). След като в първия манш сутринта той счупи щеката си, но успя да финишира 18-и с 55,80 сек, той записа много силно представяне във втория манш и се изкачи до шестата позиция с общо изоставане от 1,07 сек.

Лидерът в генералното класиране и за малката световна купа Ивица Костелич от Хърватия отпадна в първия манш. Костелич остана убедително на върха в подреждането за големия Кристален глобус с 1294 точки. Втори е Дидие Кюш (Швейцария) със 725 точки, а трети е Аксел Лунд Свиндал от Норвегия.

За малката Световна купа в дисциплината Костелич има 478 точки. Гранж е втори с 442 точки, следван от шведа Андре Мюрер, който беше трети след първия манш, но отпадна във втория, с 333 точки.

От българите най-добре се представи ветеранът Стефан Георгиев, който остана 51-и. Състезаващият се за България Килиан Албрехт и Георги Георгиев отпаднаха в първия манш.

“Не мога да опиша как се чувствам. След тежките времена през миналата година, сега се радвам, че спечелих тук. Имах страхотно чувство във второто спускане, още от самото начало успях да контролирам нещата и бях стабилен до края“, заяви победителят Мат.

“Всичко беше ок, взех 60 точки днес. Бях малко разочарован в комбинацията. Днес направих малко грешки в първото спускане. Само преди седмица в Гармиш-Партенкирхен успях да победя и сега бях малко изморен. Престоят в Банско беше страхотен за нас - днес взехме трето и шесто място, вчера имахме трета позиция“, коментира третият Жан-Батист Гранж.

Сънародникът му Стив Мисилие, който направи истински подвиг днес и от 18-а позиция със счупена щека сутринта се придвижи до шестото място, също беше много доволен от представянето си: “Щастлив съм, карах добре във втория манш, в първия също карах добре, но си счупих щеката и беше много трудно. Не си спомням досега да съм си чупил щеката на състезание, но това е животът“.

1. Марио Мат (Австрия) 54,21; 56,14; 1:50,35 мин