На проби при "белите" е бивш славист, играл за последно в Модрича

Сензацията в Западната "Б" група Чавдар (Етрополе) победи с 1:0 Славия в контрола, която двата отбора играха на заледения изкуствен терен в Правец пред близо 700 зрители. Единственото попадение в срещата отбеляза Борис Райчев в 38-ата минута.

Треньорът на "белите" Стевица Кузмановски пусна сред титулярите двама от играчите, които карат проби в тима. Това са сърбинът Зоран Белошевич (вляво), както и Атанас Чипилов. Първият идва от лидера в първенството на Босна и Херцеговина - Модрича, а преди време е носил екипа на Славия (Съраево).

В стартовите единадесет на Славия попаднаха и новите попълнения Милан Коприваров (на малката снима) и Зоран Златковски.

В контролата не взе участие братът на Дениран Ортега - Виктор, който е освободен от Кузмановски.

Още в 30-ата минута наставникът на Чавдар Стойчо Стоев извърши шест смени, като в игра влязоха Христо Крачанов, Димитър Кръстев, Борис Райчев, Янко Янков, Петър Пазийски и Иван Иванов. Появилите се на терена значително раздвижиха атаката на Славия и попадението във вратата на "белите" не закъсня.

В 38-ата минута етрополци поведоха чрез Борис Райчев. След изпълнение на пряк свободен удар от Димитър Кръстев, топката се озова в Райчев, който от близко разстояние наказа Йордан Господинов за 0:1.

На почивката Стевица Кузмановски пусна нова единайсеторка, като на терена се появиха още от новодошлите - Георги Самокишев, Галин Иванов, Радослав Анев, Атанас Дреновички, както и Георги Коруджиев. Участие в срещата взеха и юношите на клуба Галин Богданов и Мартин Методиев.

След почивката "белите" тотално надиграха етрополци, но до попадение така и не успяха да стигнат. Най-сериозното голово положение за Славия дойде в 80-ата минута, когато Николай Петров изпълни опасно пряк свободен удар, но стражът на Чавдар изби с мъка в корнер и по този начин предотврати сигурен гол във вратата си.

Младокът Христо Крачанов бе единственото попълнение на Чавдар, което престоя най-много време в игра срещу Славия - 60 минути, докато повечето му съотборници бяха на терена не повече от половин час. Капитанът на етрополци Николай Николов-Джакстъра се завърна в игра, след като вече е напълно възстановен от контузията, която го извади от стоя за последните няколко кръга от есенния полусезон.

Следващата контрола на "белите" е на 26 януари срещу Локомотив (Мездра).

СЛАВИЯ - ЧАВДАР (Етрополе) 0:1

0:1 Борис Райчев (38)

СЛАВИЯ, първо полувреме: Господинов, Дяков, Й. Петков, Кавдански, Белошевич, Георгиевски, Златковски, Чипилов, Ил. Илиев, Коприваров, Керчев

СЛАВИЯ, второ полувреме: Ем. Петров, Вл. Иванов, Б. Павлов, Самокишев, Н. Петров, Анев, Дреновички, Богданов, Г. Иванов, Коруджиев, Методиев

ЧАВДАР: В. Кръстев, Йовчев, Ант. Петров, Димитров, В. Райчев, Н. Николов, Фердинандов, В. Георгиев, Игнатов, Хр. Марков, Рангелов (Крачанов, Янков, Д. Кръстев, Б. Райчев, Пазийски, Иван Иванов, Митов, Йорданов, Ив. Василев, Сиштов, Ненчев, Стоев, Герасимов, Ем. Иванов)