Балкан победи изключително трудно Черноморец с 97-88 (18-20, 24-26, 28-20, 27-22) в днешния мач от 23 кръг на НБЛ. Срещата бе оспорвана през цялото време, като в последните минути балканци бяха по-настойчиви и не допуснаха неприятна изненада, която бяха на път да поднесат на своята публика.

В средата на последната четвъртина гостите поведоха с 82-81, но в следващите две минути зелено-белите пречупиха своите съперници. Те направиха серия 5-0 за 86-82, а минута и 23 секунди преди сирената вече водеха с 6 точки - 92-86.

Бургазлии, макар и без центъра Нойхаус, играха по-добре през първото полувреме, което спечелиха с 46-42.  В тези двайсет минути домакините допуснаха прекалено много грешки, позволиха на своите съперници да вземат 7 борби в нападение. За Балкан единствено Кристиян Борисов поддържаше огъня, отбелязвайки 13 от общо 20-те си точки в мача. Той обаче отново бе твърде неубедителен в защита и лесно бе преодоляван от Рошманов и Маринов.

В третата и четвъртата част се разиграха Георги Давидов, Любомир Лилов и Димитър Филипов. Балканци спечелиха третата част с 28-20 и след половин час игра вече водеха със 70-66, а в последните десет минути допуснаха своите съперници да поведат само веднъж.
За оспорваността на срещата са показателни 16-те смени на водачеството в резултата и 11-те изравнявания. Черноморец бе напред 16 минути, Балкан - 18. Зелените имат по-добра стрелба - 58 процента срещу 32 на бургазлии, имат преднина и в овладените топки с 9 борби, но направиха и 4 грешки повече от своите съперници.

Невъзстановеният Георги Давидов отбеляза 20 точки, от които 16 през второто полувреме. Със същия актив са и Кристиян Борисов и  игралият много силно в последната част  Митко Филипов. Любомир Лилов е с 11 точки (1 през първите двайсет минути). В края се съживи и Дойчинов, който вкара 8 точки, сграбчи 20 борби и заби 4 чадъра. Със 7 точки е Цветелин Иванов, с 3 - Дуейн Мортън, който игра само 11 минути.

Силен мач за Черноморец изигра Кирил Райков. Той отбеляза 18 точки срещу бившия си отбор, с 22 най-резултатен е Христо Захариев, Рошманов има 16.

Победата на Балкан е заслужена, но играта на отбора в този мач бе на твърде посредствено ниво, изпълнена с много брак.

Преди мача с едноминутно мълчание бе почетена паметта на починалите преди два дни президент на БФБ Михаил Михов и голямата българска баскетболистка Красимира Гюрова. Това бе и причината в зала Балкан да липсва традиционното озвучаване.