Баскетболистите на Балкан загубиха като домакини първия двубой от четвъртфиналния плейоф от Тунджа Ямбол с 2 точки разлика - 63-65 (13-20, 19-14, 14-15, 17-16). Мачът бе твърде драматичен, особено в  четвъртата част. В началото й балканци със серия от 6-0 поведоха с 3 точки - 62-59. След това обаче допуснаха пълен обрат и позволиха на Тунджа да излезе напред с 5, когато оставаха 2 минути и 40 секунди.Точно 2 минути преди сирената зелено-белите изравниха при 60-60, но след това на два пъти гостите излизаха напред с по 2 точки.

Кулминацията бе в самия край на мача. Когато оставаха 6 секунди и половина, Георги Давидов изпълни два наказателни удара. Той вкара първия, но пропусна втория. В ответната атака Върбанов бе фаулиран и и също вкара само веднъж, а в малкото останал секунди опитът на Любомир Лилов да вкара тройка не бе успешен.

В тази среща домакините  направиха прекалено много технически грешки - 17, имаха и доста неточни стрелби - 22-52 за 2 точки и 3-17 от тройката,  и това нямаше как да не се отрази на резултата. Давидов вкара най-много за Балкан - 22 точки, с 10 е Дуейн Мортън, който хвана и 13 борби, С 8 е Вучков, със 7 - Лилов, 5 има Филипов, 4 - Бозов, само с 2 е Дойчинов.  От Ямбол четирима са с двуцифрен актив - Маринов с 16, Радионов с 12 и Говедаров и Върбанов с по 10.

Така след като изпуснаха питомното, след два дни - на Гергьовден, балканци ще гонят дивото в залата в Ямбол, наречена на богинята на лова Диана.

Снимка: Любо Г. Лилов