Тази вечер  Балкан бе надигран тотално от домакините от Тунджа във втория четвъртфинален двубой и загуби мача с категоричното 74-56 (25-14, 15-15, 22-11, 12-16). А с това и серията с 0-2. Което означава, че за отбора сезонът приключи.

В зала Диана зелените не можаха да противопоставят баскетболни достойнства , с които да покажат, че загубата им в първата среща в Ботевград с 63-65 е била случайност. Още след 7-та минута домакините поведоха с двуцифрена разлика. Втората част завърши наравно - 15-15, но пасивът на балканци на полувремето остана 11 точки - 40-29. Само за 5 минути той набъбна на 21 при 54-33, а третата четвъртина завърши 60-40. Последната част просто се доиграваше.

Както и в първия мач в сряда в Ботевград, баскетболистите в зелени екипи го обърнаха на стрелбище  - 16 сполучливи от 62 опита, като от тройката е 5 от 24. Почти всички  играчи са с трагична стрелба: Ивайло Вучков с 9-1, Цветелин Иванов - 6-0,  с по 6-1 са Димитър Филипов и Йордан Бозов, Кристиян Борисов има 9-3 (9-1 преди последните 4 минути, с 9-3 е и Георги Давидов. Крум Дойчинов вкара двойно повече точки в сравнение с първия мач - цели 4.

Нито един от Балкан не можа да премине границата от 10 точки, най-много - 9, има Дуейн Мортън.За Тунджа петима са с двуцифрени точкови показатели - Юлиян Радионов вкара 19 точки, с по 12 са Станислав Говедаров и Стоян Петков, 11 има Никлай Върбанов, 10 - Павел Маринов.

Така единият полуфинал е Левски - Тунджа. В другия Лукойл Академик ше научи своя съперник в неделя, тъй като Рилски спортист победи във Варна Евроинс Черно море 77-71 и изравни серията.

Снимка: Любо Г. Лилов