В среща от днешния 17 кръг на НБЛ баскетболистите на Балкан победиха като гости Ямбол с 85-74 /21-22, 15-20, 22-17, 27-15/.

Противно на очакванията за лесен успех, Балкан имаше доста проблеми през по-голямата част от мача. На полувремето губеше с 6 точки разлика - 42-36 за Ямбол, след третата част отново изоставаше с 1 точка -59- 58 за домакините. Едва в последните десет минути зелените наложиха своето превъзходство и спечелиха очаквана победа над последния в класирането.

В този мач Балкан бе без Кени Хол, а Михайло Секулович игра без нито една  тренировка след победата над Левски Лукойл. Марко Радонич бе най-резултатен за победителите с 23 точки, със 17 точки е Крис Минков, 13 отбеляза Дейшон Найт, който има 7 борби и 3 асистенции, с 11 точки и 8 борби за 28 минути е Михайло Секулович, капитанът Димитър Димитров вкара 10 точки с 4 е Кейси Бенсън, с 3 Станислав Цонков, по 2 добавиха Алекс Симеонов и Марин Маринов.

За Ямбол , който бе без Александър Матушев, 16 точки вкара Дарин Иванов, с 14 е Стоян Петков, 11 отбеляза Евгени Иванов, с 10 е Евгени Василев.

В изключително интересното морско дерби в Бургас Черноморец успя да спечели срещу Черно море Тича след петминутно продължение със 107-104. А в Плевен домакините от Спартак отстъпиха пред А1 Академик с 1 точка разлика - 86-87. Другите два мача се играят в момента - в Стара Загора Берое - Академик Бултекс 99, а от 20.00 ч. в Универсиада е срещата Левски Лукоойл - Рилски спортист.

Следващият кръг, който е последен от второто завъртане в редовния сезон, е на 1 февруари.