Победа със 78-62 срещу Дунав 2007 постигнаха днес юношите старша възраст на Балкан в първия им мач от започналия днес в зала Универсиада финален турнир на държавния шампионат.

Воденият от Лъчезар Диков тим започна неубедително и загуби първата четвъртина с 13-15, като русенци достигнаха до преднина от 6 точки. През втората обаче заигра значително по-добре, спечели я с 25-14 и на полувремето имаше аванс от 9 точки.

Зелено-белите контролираха играта и през третата четвъртина, взеха аванс от 16 точки, но до края й позволиха на съперниците да я намалят до 11. В последните десет минути балканци бяха безапелационни , преднината на Балкан достигна до 23 точки, до края резервите на двата тима оформиха крайното 78-62.

Много добре се представиха Николай Маринов и Райко Дундалов, които реализираха по 25 точки. Ники е с отличен процент за 3 точки - 10-6, а Райко направи дабъл-дабъл с овладените от него 11 борби. Цветан Георгиев не отбеляза кош, но има 9 асистенции.

"Доволен съм от победата, но не и от играта като цяло -  сподели след мача старши треньорът Лъчезар Диков. - И на зоналния турнир не започнахме убедително срещу Велбъжд, но в следващите две срещи заиграхме доста по-добре. Някои от играчите се представиха под нивото си, но се надявам, че ще влязат в познатия си ритъм в следващите срещи. В предварителната група ни предстоят мачове с Овергаз и Лукойл Академик. От това, което видях днес, смятам, че на този финален турнир няма непобедим отбор", каза Лъчезар Диков.

Балкан - Дунав 2007 78-62 (13-15, 25-14, 20-18, 20-15)

Балкан: Д. Христов, В. Иванов 10, Н. Маринов 25, Р. Дундалов 25 + 11 борби, В. Гълъбов 8 (Цв. Георгиев, Ф. Каменов 6, Р. Кочев 4, Л. Василев, Р. Тончев, Б. Банков)

Дунав 2007: Т. Друмев 9, М. Богданов 5, Н. Николов 17 + 12 борби, Св. Петков 13 + 12 борби, Пашанов 14 (Цонев 2, Г. Тодоров 2, В. Илиев, Р. Гавраилов, А. Мшелиза)

Преди тази среща Овергаз и Лукойл Академик изиграха оспорван двубой, спечелен от Овергаз с 5 точки разлика - 66-61.

Утре от 12.00 ч. Балкан играе с Овергаз, а в понеделник, 23 май от 10.00 е мачът му с Лукойл Академик.