Футболният отбор на Балкан претърпя поражение от Чепинец с 0-2 днешния мач от 35 кръг на Югозападната В група, игран на градския стадион в Ботевград. Домакините бяха изправени пред серозни ткадрови проблеми заради контузени и наказани титуляри.

Положението им се утежни още повече в средата на първото полувреме, когато останаха с човек по-малко заради  директен червен картон  на Красимир Петров. Играч на Чепинец влезе му влезе остро отзад и секунда преди рефера да вдигне жълт картон на извършителя, Петров реагира остро и бе отсранен.

Гимъг от Велинград реши мача в началото на второто полувреме, когато в рамките на 6 минути отбеляза два гола. Първият бе в 49-та минута след грешка на централния бранител на домакините Захариев. Вторият бе след ценриране при изпълнение на фаул.

Въпреки че бяха в намален състав, домакините осъществиха няколко опасни атаки, при които можеха да вкарат гол, но бяха неточни. Веднъж и гредата спаси вратата на Чепинец от попадение.

Срещата бе без фатално значение и за двата тима. Балканци са в средата на таблицата, а гостите свършиха работата си през пролетта и с напълно обновен състав успяха да се измъкнат от зоната за изпадане. Ще припомним, че през есенния полусезон Чепинец нямаше нито една точка в изиграните 19 мача. През пролетния, обаче, до този момент спечели цели 36 - от 11 победи и 3 равенства.

Другите резултати: Костинброд - Велбъжд 4-0, Ботев Ихтиман - Места 2-4, Авангард - Долна Диканя 1-5, Левски ЕП - Струмска слава 4-1, Сл. герой - Германея 5-1, Септември Сф - Пирин Рз 3-1,Витоша Бистрица - Хебър 4-2, Бенковски - Миньор Бобовдол 2-2, Локомотив - Перун Кресна 1-4.

Балкан е на 10-то място с 52 точки и 56-44 голово съотношение.