Футболният отбор на Балкан завърши с победа последния си домакински мач от първенството на Югозападната В група - сезон 2010/2011. Днес в мач от предпоследния 37 кръг той се наложи над Витоша Долна Диканя с 3-2 (3-0).

До 20-та минута Балкан вече водеше с 3-0. Още в 5-та Стоядин Станков откри с много точен удар от около 13-14 метра. Осем минути по-късно Христо Арангелов направи 2-0, след като вратарят на гостите Манов пусна левашки топката да мине покрай него след шут от около двайсетина метра. Стоядин Станков вкара втория си гол в мача и трети за Балкан в 20-та минута след отличен пас на юношата Радослав Младенов.

Веднага след третото попадение намиращият се на официалната трибуна на стадион "Христо Ботев" кмет на Долна Диканя Елинчо Колев - видимо ядосан - прикани треньора да извади играчите заради бездушната им игра. Един от футболистите на Витоша  - Иван Илиев, демонстративно спря да играе, заставайки на тъчлинията, и малко по-късно  бе заменен. В 28-та минута Радослав Младенов можеше да отбележи четвърти гол, но нямаше късмет при удара.

Малко след началото на второто полувреме - в 53-та минута, главният реферИван Бундов от Пазарджик отсъди пресилена дузпа за гостите и Петър Пенев - Чешита, майсторски я реализира. След това играта видимо спадна, а в последната от редовните деветдесет минути тимът от Долна Диканя успя да отбележи втори гол чрез най-добрия си играч в мача Даниел Стефанов. В добавените 3 минути гостите потърсиха сили да стигнат и до равенство, но такива очевидно не им бяха останали.

Балкан - Витоша Долна Диканя 3-0

1-0 Стоядин Станков 5 мин

2-0 Христо Арангелов 13 мин

3-0 Стоядин Станков 20 мин

3-1 Петър Пенев (д) 53 мин

3-2 Даниел Стефанов 90 мин

Балкан: Митев, Григоров (85 - Николов), Ботев, Захариев, Бачев (80 - Стоев), Арангелов, Зарев, Влъчков (70 - Станковски), Цветанов, Атанасов

Витоша Долна Диканя: Манов, Райчев, Иванов (46 - Томов), Огнянов, Петров (57 - Миланов), Йорданов, Григоров, Пенев, Илиев (24 - Николов), Лозанов, Стефанов

В останалите срещи: Костинброд - Пирин Разлог 3-4, Струмска слава - Велбъжд 1-0, Бенковски Пз - Места 1-1, Левски П - Хебър Пз 0-4, Витоша Бистрица - Чепинец 1-0, Авангард - Перун 0-4, Ботев Их тиман - Локомотив 0-5, Септември София - Германея 5-2, Сл. герой - Миньор Бобов дол 6-0

В междинния 36 кръг, игран в сряда, Балкан завърши 2-2 като гост на Миньор Бобов дол. Зелените повеждаха на два пъти - чрез Станков в началото на мача и Арангелов в добавеното време на първото полувреме, домакините обаче сгигнаха до равенството.

Кръг преди края Балкан е на 7-то място с актив от 56 точки и голово съотношение 61-48. В последния кръг в събота, 4 юни гостува в най-далечната дестинация на Югозапада - Места Хаджидимово.