Баскетболният отбор на Балкан - кадети, загуби първия си важен мач в предварителната група А на финалния турнир във Варна. Той бе надигран от домакините от Евроинс Черно море със 71-61 (22-21, 16-10, 17-21, 16-9), след като не показа никакви аргументи, че има възможност да спечели победата.

Играчите на треньора Михаил Михайлов започнаха ударно и поведоха с 11-2 още в 4-та минута. В 8-та обаче резултатът вече бе равен - 17-17, а след края на частта варненци дори излязоха напред, макар и само с 1 точка - 22-21. През втората домакините продължиха да играят по-добре и на полувремето имаха аванс от 7 точки - 38-31. За първото полувреме играчите на Балкан допуснаха цели 20 грешки - 8 от тях на Каменов, 5 на Кочев и 4 на Тончев.

В третата четвъртина в играта на Балкан бяха внесени корекции и 18 секунди преди края й зелените стопиха аванса на Черно море, изравнявайки при 52-52. Веднага обаче допуснаха тройка и преди решителните десет минути Евроинс Черно море отново излезе напред с 3 точки - 55-52. Избраната от балканци зонова защита не се оказа добър вариант, показа развитието на срещата. Малките моряци започнаха последната част с две последователни тройки и бързо дръпнаха с 61-52.  Зелените се опитаха да догонят отново, но с прекалено слабата им защита, с грешките и с неточната стрелба това нямаше как да стане. Нещо повече, крайната разлика от 10 точки в полза на Черно море - 71-61, се оказа и най-голямата в мача.

През второто полувреме Балкан направи два пъти-по-малко грешки от първото - само 9, но очевидно при невзрачната защита това не бе достатъчно. Иначе отборните показатели на двата тима са почти изцяло равни, с изключение на допуснатите грешки - 29 на Балкан, 21 на Черно море. За 2 точки Балкан има 22-61 срещу 22-62 на домакините, процентът от тройката също е почти еднакъв -  6-15 на Балкан (33%) срещу 9-25 на съперника (36%), асистенциите и отнетите топки голе-долу са еднакви, борбите дори са в полза на Балкан - 40 срещу 38.

Най-много точки за Балкан отбеляза Петър Василев - 17. С по 11 са Ростислав Тончев и Филип Каменов, последният има и 11 борби, но и цели 10 грешки.

За да влязат във финалната четворка, кадетите на Балкан трябва да победят Овергаз, който обаче вчера се наложи над Евроинс Черно море. И, разбира се, да победи и в останалите две срещи с Етър 49 и Хебър Пазарджик.