Даниела Йорданова (Балкан Ботевград) спечели първата си титла след близо тригодишно отсъствие от пистата. Състезателката на Димитър Василев стана шампионка на 5000 м на републиканското първенство по лека атлетика за мъже и жени, което се проведе през уикенда в Сливен. Йорданова, която вчера остана втора на 1500 м, днес финишира първа на 5000 м с време 17:03,25 мин. На втора позиция днес завърши Ивета Бонова (Юниверсал) с време 17:49,99 мин, а трета финишира Марина Димитрова (КЛАСА) с 18:36,83 мин.

“Резултатите ми не са много добри, но трябваше да участвам някъде. Почти три години не бях стартирала на състезание и това определено си каза думата. Имах и някои проблеми през изминалите години, но се надявам вече всичко да е отминало”, заяви пред Sportal.bg родената в Сливница атлетка.

В същата дисциплина при мъжете шампион стана вторият на 3000 м стипълчейз от вчера Йоло Николов (СК Атлет Мездра) с 14:59,73 мин. Втори завърши подготвящият се под негово ръководство и шампион на 3000 м стипълчейз от вчера Митко Ценов (СК Ателт Мездра) с 15:00,57 мин, а трети финишира Димчо Мицов (СК Сапарева баня) с 15:06,08 мин.