България допусна нелепа загуба с 1:3 от Швейцария в Базел и записа пореден срам в тези европейски квалификации.

Националите ни успяха да поведат в резултата след гол на Иван Иванов, но позволиха по-безумно детински начин на домакините да вземат победата след три гола на Чердан Шакири.

"Лъвовете" завършиха срещата в намален състав, след като Живко Миланов си изпроси втори жълт картон в 65-ата минута.

Футболистите ни играха прилично, но само до средата на първото полувреме. До този момент в състава на Лотар Матеус поне имаше борба, преса, здрави единоборства, но всичко това рухна твърде бързо и отново "лъвовете" се превърнаха в едни уплашени и примирени котенца, които бяха пометени от "кръстоносците".

След тази загуба България е на предпоследно място в групата, като зад нас е само Уелс. Англия вече докосва еврофиналите, а за бараж ще спорят Швейцария и Черна гора.

Двубоят с "кръстоносците" пък бе под номер 103 за Стилиян Петров с националната фланелка, като това му позволи да влезе в историята.

ШВЕЙЦАРИЯ  - БЪЛГАРИЯ 3:1
0:1 Иванов (9)
1:1 Шакири (45+3)
2:1 Шакири (62)
3:1 Шакири (90)

ШВЕЙЦАРИЯ: Беналио, Лихщайнер, Сендерос, Джуру, Циглер, Инлер, Дердьок, Мехмеди (84-Емегара), Джемали, Гранит Джака (88-Фернандес), Шакири

БЪЛГАРИЯ: Николай Михайлов, Живко Миланов, Валентин Илиев, Иван Иванов, Петър Занев, Стилиян Петров, Георги Сърмов, Благой Георгиев, Ивелин Попов, Мартин Петров (60-Владимир Гаджев), Цветан Генков (70-Николай Бодуров)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Джуру, Шакири (Ш),Георгиев, Миланов (Б)