Кристъл Палас поднесе изненадата в четвъртфиналите на Карлинг Къп след като елиминира Манчестър Юнайтед насред неговия "Олд Трафорд".

Отборът от Чемпиъншип стигна до победата с 2:1 с гол в 8-та минута от продълженията. Преди това в редовното време резултатът бе 1:1. Димитър Бербатов започна като титуляр, но бе заменен на полувремето.

Въпреки че играха почти изцяло с резервни футболисти, "червените дяволи" се представиха много незадоволително, докато гостите демонстрираха завидно самочувствие.

Трябва обаче да се отбележи, че победният гол на Палас падна след засада. За сметка на това първото попадение в редовното време бе след феноменално изпълнение на Дарън Амброуз. Малко след това пък Федерико Македа изработи и вкара дузпа, за да се стигне до продълженията.

Така Кристъл Палас се класира за полуфиналите на турнира, където ще срещне Кардиф, Ливърпул или Манчестър Сити.