В първия си мач за новата 2012 година Балкан отстъпи при гостуването си на Тунджа Ямбол с 5 точки разлика - 89-84 (26-21, 23-20, 23-18, 17-25). Зелените изиграха слаба трета четвъртина, като само в нея допуснаха 11 от общо 26-те си грешки, и след нея домакините водеха със 72-59.

В последната част балканци започнаха силно със серия от 9-0 в тяхна полза за първите 4 минути. Многото натрупани нарушения и  технически грешки в решителни моменти обаче им попречиха да направят пълен обрат. С тройка на Станимир Маринов 8 секунди преди края се доближиха до 3 точки при 87-84, но в оставащото до края време изпуснаха току-що влезлия Вучков да вкара  коша на спокойствието за Тунджа за крайното 89-84.

Станимир Маринов отбеляза 18 точки за Балкан с две тройки в последната минута. Със 17 точки е Айзея Мартин. Силно в първия си мач със зеления екип се включи Драгомир Мароевич с 12 точки и 8 борби. Маринчешки е с 9, илов вкара 7, с 6 е Филипов. Другият нов играч в тима - Ивайло Касабов, прегоря при дебюта си, извърши най-много грешки - 7 (с по 5 са Станимир Маринов и Филипов), отбеляза 4 точки и напусна за 5 нарушения.

За Тунджа с по 19 точки са танислав Говедаров и Мартин Дурчев, с 11 е Златко Гоцевски, Радионов има 9, Джеферсън - 7, а другият янки Офоегбу записа само 4.

Балкан доминираше в борбата под двата коша, като овладя 10 топки повече от съперника - 35 срещу 25. Имат и по-добра стрелба: 54% - 50-27 срещу едва 42% на Тунджа (66-28), от тройката са 15-7 (42%) срещу 27-8 (30%) на ямболци. С твърде многото допуснати грешки, обаче - цели 26 (с 12 повече от съперника), трудно може да се спечели мач.

Снимка: Ямбол свят