Балкан постигна изключително труден успех над Черноморец в първия си мач от третия етап на размененото гостуване. Зелените се наложиха с 90-86 (22-21, 26-24, 25-24, 17-17) в една много оспорвана среща, чийто изход бе неясен почти до самия й край. В последните секунди обаче домакините бяха по-точни и изтръгнаха победата, въпреки че с играта си не показаха по-големи достойнства от своя съперник.

В първата част играта и резултатът бяха сравнително равни. В самото начало на втората четвъртина домакините направиха серия от 9-0 и дръпнаха с 10 точки, а в 16-та преднината им достигна до 12 при 44-32. До края на полувремето обаче бургазлии, принудили своя треньор Дечо Коешинов набързо да изразходва двата си разрешени таймаута, сведоха пасива си само до 3 - 48-45. Но те бързо изравниха в началото на третата част и в 26-та минута поведоха с 68-65. Домакините обаче отново си върнаха водачеството и след половин час игра отново имаха аванс - 73-69.

Последната четвъртина бе истински съспенс. В 35-та минута резултатът бе равен - 77-77, ново равенство 81-81 се получи и когато оставаха две минути и половина. Важни кошове на Мартин, Ст. Маринов и Лилов, както и точно изпълнени наказателни удари от Мортън, въпреки някои груби грешки в този период, донесоха победата на Балкан.

Баскетболистите на Балкан играха слабо в защита, откъдето дойдоха и основните им неприятности в срещата, загубиха и борбата под двата коша - бургазлии имат 9 борби повече. Отново допуснаха и немалко грешки в подаванията.

С най-висок коефициент е Айзея Мартин, който отбеляза 16 точки и спечели най-много борби - 7. Най-резултатен с 19 точки е Димитър Филипов, който направи и 7 асистенции и само 4 грешки. С 16 точки е Любомир Лилов, Димитър Маринчешки е с 15, 14 от които през първите две части. Мортън е с 6 точки за играните 15 минути, новите попълнения Мароевич и Касабов са съответно с 4 и 2 точки.

Много силен мач за Черноморец изиграха двамата чужденци Дунович и Павловски, както и Атанас Пенев. Словенският гард стана топреализатор с 25 точки, като овладя и 7 борби, македонецът отново направи дабъл-дабъл с 19 точки и 10 овладени топки, а Пенев надигра своите пазачи, нанизвайки им 20 точки.