Шампионът Лукойл Академик разгроми Рилски спортист в Самоков с 80:53 (20:12, 23:24, 25:13, 12:4) в първи мач от 17-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на България.

Възпитаниците на Марин Докузовски контролираха срещата през цялото време, а с отлична игра в защита след почивката успяха да стигнат до убедителния успех.

Гостите стартираха по-добре и още в средата на първата част поведоха с 11:2. В началото на втората четвърт разликата за първи път премина 10 точки при 26:14 за Лукойл.

Със силни последни минути преди почивката Рилски спортист все пак стигна до намаляване на пасива си до 36:43.

В третата четвърт обаче отново Лукойл доминираше. След серия от 12:4 за пет минути гостите стигнаха до 55:40, а малко преди края на частта авансът им премина 20 точки при 68:47.

В последната четвърт обаче домакините бяха трагични в атака и успяха да вкарат само 4 точки. След 53:70 те не успяха да вкарат нито един кош в последните 7:34 минути на срещата и логично загубиха с голяма разлика.

Най-полезен за победителите беше Андре Оуенс с 16 точки. Ламонт Мак добави 15 точки и 7 борби, а Бруно Шундов се отличи с 14 точки, 6 борби и 3 асистенции.
За Рилски спортист Филип Вукосавлевич беше най-резултатeн с 12 точки, а Христо Захариев завърши с 10 точки и 5 асистенции.