Манчестър Юнайтед успя да премине успешно 1/16-финалната фаза на Лига Европа.

Момчетата на сър Алекс Фъргюсън загубиха с 1:2 на "Олд Трафорд" срещу Аякс, но с общ резултат от двата мача 3:2 се класираха напред в турнира.

Домакините откриха чрез Ернандес още в 5-ата минута, но амстердамци изравниха с попадение на Йозбилис в 37-ата минута. През второто полувреме пък Алдервейрелд направи обрата в мача пълен, след като вкара в 87-ата минута.

Интересно е да се отбележи, че голът на мексиканеца дойде след прекрасна асистенция на Димитър Бербатов, който започна като титуляр, но бе заменен в 71-ата минута от Уелбек.

Благодарение на общия успех с 3:2 от двата мача Юнайтед се класира за 1/8-финалите на Лига Европа, където ще срещне Атлетик Билбао.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - АЯКС 1:2
1:0 Ернандес 5'
1:1 Йосбилис 37'
1:2 Алдервейрелд 87'

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Рафаел, Фабио, Смолинг, Джоунс, Парк, Йънг (61 - Евънс), Нани  Клевърли (61 - Скоулс), Бербатов (71 - Уелбек), Ернандес

АЯКС: Вермер, Анита, Вертонген, Алдервейрелд, Коперс (46 - Клаасен), Ван Рин, Лодейро, Де Йонг, Ериксен (22 Сереро), Сюлеймани, Йозбилис