В неделя вторият отбор на Балкан загуби гостуването си на Академик Благоевград с 82-59 в среща от 16 кръг на А група. Младите играчи се държаха добре до почивката - в първата част отстъпваха само с 2 точки, на полувремето пасивът им бе 7. В следващите двайсет минути воденият от Петър Клечков тим на домакините започна постепенно да увеличава преднината си, която премина двайсет точки за крайното 82-59.

С по 17 точки за Балкан-2 завършиха Райко Дундалов и Емил Бинев, с 12 е Николай Маринов. 17 точки за победителите отбеляза ботевградчанинът Пламен Дончев, който от тази година играе в Академик Благоевград. С 2 повече от него най-резултатен за тима на ЮЗУ е Дарин Иванов.

След два дни - в сряда, 14 март от 17.30 ч. вторият отбор на Балкан ще бъде домакин на Академик Пловдив в отложен мач от 13 кръг на втория ешелон. А в неделя, също от 17.30, приема Овергаз Homeline.

Другите резултати от 16 кръг, играни в неделя: Черно море 2 - Академик Пловдив 91-81, Берое - Шумен 88-57, Чавдар Троян - Видабаскет 115-82, Овергаз - Дунав 2007 111-77.