Днес в Ботевград вторият отбор на Балкан  и пловдивският Академик изиграха отложения мач от 13 кръг от първенството на А група.  В изключително оспорван двубой домакините отстъпиха със 79-83 (21-24, 27-21, 19-25, 22-23), въпреки че в състава им бяха двама основни играчи от мъжкия тим - Станимир Маринов и Димитър Маринчешки.

Балканци започнаха добре и в 7-та минута водеха с 19-13. След това обаче допуснаха лоша серия от 0-11 и първата четвъртина бе спечелена от Академик с 24-21. Във втората зелено-белите играха значително по-добре и по-равномерно и на полувремето имаха аванс от 3 точки - 38-35.

Изключително оспорвани бяха следващите десет минути, в които водачеството се сменяше няколко пъти (общо 24 пъти за целия мач). В самия край обаче пловдивчани взеха аванс от 3 точки Гостите обаче успяха да завършат частта с преднина от 3 точки - 60-57. След първите четири минути на последната четвъртина се стигна до равенство 65-65. Неточна стрелба и неубедителна защита на домакините обаче позволиха на Академик да поведе с 9 точки, когато до края на мача оставаха 3 минути. Щурмът на балканци доведе до смъкване на разликата до 3 точки, в самия край те дори имаха шансове за да изравнят и дори да поведат, но отново не стреляха точно, направиха и грешни пасове в решителни моменти и загубиха.

Димитър Маринчешки стана топреализтор за Балкан с 18 точки, той завърши с дабъл-дабъл, сграбчвайки и 10 борби под двата коша. С втори по ранг коефициент е Станимир Маринов, който въпреки че отбеляза само 6 точки, има 11 асистенции, 7 борби и 2 отнети топки. С 14 точки е Цветан Георгиев, 13 вкара Емил Бинев, с по 9 са Николай Маринов и Диан Христов.

Стрелбата на двата тима бе равна - по 49%, балканци бяха по-точни за 2 точки (59 срещу 47%) , но по-слаби от тройката (9-26 срещу 10-19). Домакините отстъпваха и в борбата - 26 срещу 31, имаха и претенции към серия от отсъждания на старши съдията, но в крайна сметка не можа да използва открилите се шансове за победа.

Младият тим на Балкан не можа да се справи с най-добрия играч на Академик - Мартин Хорозов, който единствен игра пълни 40 минути и направи поредния си дабъл-дабъл с 29 отбелязани точки и 10 овладени борби. Силно игра и Илиян Ставрев, вкарал 23 точки, Кристиян Борисов завърши с 13, а капитанът Асен Николов направи 9 асистенции.