Днес следобед в Пловдив вторият тим на Балкан игра осминафинална среща от турнира за Купата на БФБ. Младите ни баскетболисти отстраниха домакините от Академик Пловдив, като спечелиха срещата с 80-73 (13-27, 26-17, 24-11, 17-18).

Балканци започнаха зле - в средата на първата част отстъпваха  със 7-17 и загубиха първата четвъртина с двуцифрена разлика - 13-27. Заиграха по-добре във втората, спечелиха я с 26-17 и на полувремето изоставаха с 5 точки - 44-39.

След почивката воденият от Мирослав Ралчев тим на Балкан се равзихри и направи пълен обрат на хода на мача - след третия период вече имаше преднина от 8 разлика - 63-55, като спечели тази част с 24-11. В последните десет минути, въпреки опитите на домакините за обрат, младите балканци играха по-умно и по-добре и спечелиха заслужено с 80-73.

Много силен мач за победителите изигра Михаил Калинов. Той стана топреализатор с 22 точки, има 6 борби, 4 асистенции и 4 отнети топки и е с най-висок коефициент 31. Отлично му импонираха Иво Корестилов с 14 точки и 6 овладени топки, Михаил Гавазов с 13 точки и Стефан Михайлов, също с 13 точки и 8 овладени топки под двата коша. С по 6 точки с Кристиян Василев и Антоан Виденов, 4 има Кристиян Дялов, с 2 е Николай Нецов.

За Академик Пловдив се откроиха двамата играчи от мъжкия тим Кръстомир Михов с 26 точки и 9 борби и Йоанис Кикрилис с 21 точки.