Рилски спортист победи  Балкан със 77-61 (19-13, 17-17, 23-12, 18-19) в играния днес в Арена Самоков мач от първенството на НБЛ. Домакините бяха по-добрият отбор и водеха през цялото време на срещата.

Зелените тръгнаха лошо с 0-8, а първата четвъртина завърши с 6 точки повече за Рилски спортист. През втората играта се поизравни, двата тима направиха доста пропуски в стрелбата, но на полувремето авансът от 6 точки за домакините се запази - 36-30. В третата част зелените бяха надиграни тотално и я загубиха с 23-12, а в средата на четвъртата преднината на Рилски спортист достигна до 20 точки при 71-51.

Най-резултатни за победителите с по 14 точки бяха Христо Захариев и Филип Вукосавлевич, с 11 е Бранко Миркович, а Станислав Ваклинов има 10.

Димитър Филипов вкара най-много за Балкан - 13 точки, с по 11 са Любомир Лилов и Емил Бинев. Димитър Маринчешки направи дабъл-дабъл с 10 точки и 11 борби. Станимир Маринов бе неутрализиран от защитата на домакините и завърши с 6 точки със стрелба 2 от 12. Айзея Мартин е със 7 точки и 8 борби, а Драгомир Мароевич завърши без отбелязан кош за 19 минути игра.