Левски е първият финалист в турнира ЕВРОХОЛД Балканска лига за този сезон. В първия полуфинал "сините" биха Фени Индустри с 86-76 и по този начин детронираха настоящият победител в надпреварата. Двата тима изиграха интересен двубой, в който силната защита в последната част донесе успеха на българите.

Страхотен за победителите беше Арън Харпър, който завърши с 30 точки, 8 борби и 6 асистенции. Маркъс Хол се включи с 18 точки и 5 борби, а 13 плюс 7 добави Димитър Ангелов.

За Фени българинът Иван Лилов бе най-резултатен с 20 точки, като хвана и 6 борби. По 15 точки пък вкараха Джарид Фрай и Дарко Соколов.

В понеделник Левски ще спори за трофея с победителя от мача Галил Гилбоа - Апоел Тел Авив. Така за четвърта поредна година в ЕВРОХОЛД Балканска лига на финал ще участва български отбор, като "сините" я спечелиха през 2010.