С хеттрик на Лео Меси Аржентина победи с 4:3 Бразилия в контролна среща, играна в Ню Джърси, САЩ.

Мачът премина през куп обрати, за да стигно до кулминацията си в 86-та минута, когато Меси вкара победния гол след невероятно индивидуално изпълнение.

Преди това Бразилия откри резултата в средата на първото полувреме, но Меси набързо обърна нещата с два гола след асистенции на Ди Мария и Игуаин.

След почивката обаче Селесао обърна резултата до 3:2, след голове на Оскар и Хълк. За Аржентина изравни защитникът Федерико Фернандес, преди да се стигне до изпълнението на Меси.

В допълнителното време пък Есекиел Лавеци и Марсело си изработиха червени картони заради разправия.

Бразилия - Аржентина 3:4