Испания остава без победа над Италия на голямо първенство след като стигна само до равенство 1:1 на старта на група С на Евро 2012.

Адзурите поведоха с гол на резервата Антонио ди Натале, но само 3 минути след това Сеск Фабрегас изравни. Италианците играха открито и търсиха победата. Испанците започнаха много плахо, но второто полувреме бе изключително зрелище.

Двата отбора се бяха срещали 29 пъти. Италия имаше 10 победи, Испания - 8, при 11 равенства. Единствената победа на иберийците на голям турнир над Италия бе преди 92 г. на олимпиадата в Антверп. След това в 9 сблъсъка на световно, европейско или олимпиада, адзурите имаха 5 победи и 4 равенства.

Испания обаче бе отбора, който изхвърли Италия на Евро 2008. Това стана на четвъртфинал след равенство 0:0 в редовното време и продълженията и успех при дузпите.

ИСПАНИЯ - ИТАЛИЯ 1:1
0:1 Ди Натале 61
1:1 Фабрегас 64

ИСПАНИЯ: Касияс, Арбелоа, Пике, Рамос, Жорди Алба, Иниеста, Шави, Бускетс, Чаби Алонсо, Давид Силва (65 Хесус Навас), Фабрегас (74 Фернандо Торес)

ИТАЛИЯ: Буфон, Бонучи, Де Роси, Киелини, Маджо, Тиаго Мота (90 Ночерино), Пирло, Маркизио, Джакерини, Касано (65 Джовинко), Балотели (56 Ди Натале)