Италия успя да постигне важна победа над Ирландия с 2:0 в среща от Група "С" на Евро 2012.

"Скуадра Адзура" бе по-добрият отбор на терена и постигна победата заслужено.

Първото попадение падна в 35-ата минута и бе дело на нападателя на Милан Антонио Касано. Балотели пък оформи крайния резултат в 90-ата минута.

След този успех италианците имат 5 точки в актива си и се класират за 1/4-финалите на Евро 2012.

Отборът на Чезаре Прандели финишира на 2-ото място в своята група, след като в другия мач Испания надви Хърватия със спорен гол от засада.

В 1/4-финалната фаза на турнира Италия ще срещне победителя от Група "Д". Очертава се това да бъде някой измежду отборите на Англия или Франция.

ИТАЛИЯ - ИРЛАНДИЯ 2:0
1:0 Касано 35'
2:0 Балотели 90'

ИТАЛИЯ: Буфон, Киелини (57 - Бонучи), Балдзарети, Абате, Бардзали, Мота, Маркизио, Де Роси, Пирло, Касано (63 - Диаманти), Ди Натале (75 - Балотели)

ИРЛАНДИЯ: Гивън, Леджър, Уорд, О'Шей, Дън, Уилън, Макгийди (65 - Лонг), Андрюс, Дъф, Дойл (76 - Уолтърс), Кийн (87 - Кокс)