Франция и Англия започнаха европейското първенство предпазливо и не излъчиха победител в първата среща от Група Д на турнира. Двата тима изиграха равностоен двубой и завършиха наравно 1:1.

"Петлите" бяха по-активният отбор през цялоото първо полувреме, но Англия изненадващо откри чрез Джолиън Лескът в 30-та минута.

Самир Насри обаче изравни малко по-късно.

След почивката Англия започна добре, но не стигна до голово положение. В последните 30 минути отново Франция взе надмощие, но отправи само два далечни удара чрез Бензема, които бяха спасени от Джо Харт.

Така двата фаворита в групата запазиха изходните си позиции в борбата за класиране на първите две места в групата.

С това Франция продължи серията си от 6 поредни мача без загуба от Англия, докато "трите лъва" продължават да нямат победа в първия си мач от турнира в последните си 8 участия на европейско първенство.

Франция - Англия 1:1