Със зрелищен гол на Дани Уелбек в 78-та минута Англия победи драматично Швеция с 3:2 във втория мач от Група Д на европейското първенство по футбол.

Мачът започна скучно, но през второто полувреме предложи изключителна драма. Анди Каръл бе открил резултата през първото полувреме, но след почивката шведите обърнаха резултата с два бързи гола на защитника Олоф Мелберг. При първия и Глен Джонсън "помогна", като топката рикошира в него.

Англия обаче на свой ред обърна резултата в своя полза, благодарение на резервата Тио Уолкът. Крилото на Арсенал първо сам вкара изравнителния гол за 2:2, а след това асистира на Уелбек, който с пета вкара зрелищно попадение за победата.

Така отборът на Рой Ходжсън се изравни начело в класирането с Франция с по 4 точки, докато Швеция стана втория отбор след Ирландия, който отпада от турнира.

Това бе и първата победа на Англия над Швеция в официални мачове, като досега статистиката бе 5 равенства и 2 загуби.

Швеция - Англия 2:3