В днешния четвърти ден от финалния турнир за кадети в Самоков Балкан победи Доростол Силистра с 60-50 (17-10, 20-9, 11-17, 12-14). Това е трети пореден успех за водения от треньора Димитър Пенчев тим, след като вчера той  наложи над Рилски спортист с 67-48, във вторник победи Шампион 2006 с 69-63. Зелените имат и една загуба на старта от Черно море с 53-57.

В утрешния последен мач в предварителната група Б Балкан играе с Овергаз, който досега няма нито една победа. При успех на зелените те със сигурност стават единия от двата отбора - полуфиналисти от тази група.

Днес в салона на спортното училище Никола Велчев кадетите на Балкан изиграха едно много добро първо полувреме, след което натрупаха аванс от 18 точки - 37-19. Особено ярко изразено бе тяхното превъзходство във втората четвъртина, когато вкараха 20 точки срещу само 9 на техните съперници. В третата и четвъртата част мачът стана доста по-оспорван.  Четири минути и половина преди края силистренци сведоха пасива си до 6 точки, но до края Балкан запази контрола върху мача и го спечели абсолютно заслужено с 10 точки разлика - 60-50.

Само шестима в зелено играха в тази среща, като трима от тях бяха на полето във всичките 40 минути. Много силно игра плеймейкърът Денис Петков, който има най-висок коефициент - той отбеляза 11 точки, има 10 асистенции, 7 борби и 3 отнети топки. Мартин Горунов завърши с поредния си дабъл-дабъл от 12 точки и 12 борби. Божидар Цачев има 11 точки и 9 борби, а Цанко Краев е с 10 точки и 9 борби. Здравко Христов отбеляза 9 точки, Георги Тодоров е със 7.

След тази среща Черно море победи Шампион 2006 със 79-73 и по този начин и варненци са с актива на Балкан от 3 победи и 1 загуба. Решаващи за първите две места в групата ще бъдат мачовете от утрешния последен ден. В тях много важна е срещата между Черно море и Доростол, в другата Рилски спортист среща Шампион 2006.