Изключително важен успех постигнаха кадетите на Балкан в първия си мач от започналия днес в Самоков финален турнир за тази възраст. Те се наложиха над един от претендентите за първите две места в предварителната група Б - Доростол Силистра, със 71-65 (22-15, 13-14, 14-18, 22-18).

Възпитаниците на треньора Димитър Пенчев започнаха силно и поведоха с 10-0, а първата част спечелиха с 22-15. В средата на втората четвъртина обаче бяха догонени и съперниците им дори успяха да излязат напред с 1 точка, но на полувремето Балкан водеше с 6 - 35-29. Играта продължи да бъде оспорвана и в третата и четвъртата част. Две минути и половина преди края силистренци свалиха изоставането си само на 2 точки при 66-64, но играчите на Балкан не им позволиха да стигнат до обрат и заслужено спечелиха победата.

Най-резултатен за Балкан с 19 точки бе Цанко Краев, той грабна и 7 борби. Много силен мач изиграха още двама от победителите - Владислав Вушев реализира 16 точки с вкарани 5 тройки в седемте си опита. Здравко Христов отбеляза 15 точки, направи дабъл-дабъл с 12 овладени борби, има и 6 асистенции и въпреки че направи и най-много грешки - 5, е с най-висок коефициент. Кристиян Кръстев вкара 9 точки и взе 7 борби, Георги Тодоров добави 8 точки.

За Доростол Силистра много силно се представи Преслав Неделчев с 28 точки с 5 отбелязани тройки.