В днешния последен мач от финалния турнир по баскетбол за кадети - този за шампионската титла, Балкан победи домакините от Рилски спортист със 75-54 (18-18, 16-16, 28-14, 17-10) и абсолютно заслужено спечели купата за първото място и златните медали.

Успеха си във финалния двубой водените от треньора Димитър Пенчев момчета постигнаха през втората половина на мача. В първите две части резултатът бе равен, като нито един от двата тима не можа да се откъсне с повече от 4 точки. Малко след началото на третата четвъртина балканци започнаха да трупат преднина, която в 27-та минута  стана двуцифрена при 53-42, а преди последните десет минути вече бе 14. До края на мача зелените продължиха да увеличават аванса си и изходът на мача стана предизвестен доста по-рано от последната сирена.

Заслугата за категоричния успех е на целия отбор. И във финалния мач Мартин Горунов завърши с впечатляващ дабъл-дабъл от 29 точки и 18 борби. С двойни показатели са и Денис Петков, който отбеляза 10 точки и направи 11 завършващи подавания, като взе и 8 борби, и Цанко Краев с 10 точки и 13 овладени топки. С 10 точки и 7 борби е Божидар Цачев, 7 добави Здравко Христов.

С играта си на този турнир Балкан показа, че е най-добрият отбор, въпреки че в първия си мач в предварителната група  загуби от Черно море Варна с 53-57. След това обаче победи последователно в групата Шампион 2006 с 69-83, Рилски спортист с 67-48, Доростол Силистра 60-50 и Овергаз 73-56, а на полуфинала снощи също бе убедителен срещу Тунджа Ямбол със 79-63.

Бронзовите медали спечели Левски, който в мача за третото място разгроми Тунджа Ямбол със 76-53.