Българският национален отбор по баскетбол допусна втора поредна загуба в квалификациите за Евробаскет 2013, след като тази вечер воденият от Росен Барчовски състав отстъпи със 70:82 на силния тим на Германия.

Двубоят се изигра в столичната зала "Универсиада", като за България това бе втори пореден неуспех след загубата от Азербайджан в неделя. Така "трикольорите" са с актив от 1 победа и 2 загуби от първите две срещи, а единственият ни засега успех дойде в първия двубой с Швеция на родна земя.

До края на квалификациите остават още пет мача, като в тях България трябва да гони поне четири победи, за да запази шансове за класиране. В следващия си двубой родният тим играе с Люксембург.

Подобно на срещата срещу Азербайджан в неделя, днес играта на българите отново не вървеше. Това си пролича ясно и по време на първите две части на сблъсъка, като на почивката Германия разполагаше с преднина от 13 точки за 28:41.

През второто полувреме "лъвовете" се опитаха да намерят отговор на играта на своя съперник, като известна надежда ни вдъхна третата част на мача. Тя бе спечелена от България със 22:17, а солидният аванс на немците бе намален, но четвъртата и решаваща четвърт узакони успеха на Германия.

За България най-резултатен бе Седрик Симънс с актив от 21 точки, като той добави и 9 борби към сметката си. Чавдар Костов добави 11 точки, а с 10 и 5 асистенции приключи Божидар Аврамов.

За Германия най-ефективен бе Ян Ягла с "дабъл-дабъл" от 19 точки и 10 борби, а Хайко Шафарцик се отчете с 12 точки и 10 асистенции.

България: Божидар Аврамов 10, Филип Виденов 3, Седрик Симънс 21, Чавдар Костов 11, Александър Янев 5 (Павел Маринов 4, Христо Николов 5, Асен Великов 0, Николай Върбанов 4, Христо Захариев 0, Мартин Дурчев 7)

Германия: Ян-Хендрик Ягла 19, Тибор Плайс 10, Пер Гюнтер 16, Робин Бенцинг 9, Хайко Шафарцик 12 (Тим Олбрехт 0, Лука Щайгер 12, Филип Шветхелм 0, Бастиан Дорет 3, Майк Цирбес 1)

България няма победа на Германия в официална баскетболна среща при мъжете от 44 години. Последният ни успех е в олимпийска квалификация през 1968 г., а оттогава насам имаме три поражения, съобщава сайтът livesport.bg. Ето статистиката, която публикува този сайт: