В неделя, 16 март "Балкан" надигра тотално гостуващия "Черно море Еврохолд" в първи четвъртфинален мач от турнира за Купата на България. Нашите започнаха шеметно - след първите 10 минути имаха аванс от 9 точки, който в средата на втората вече бе 17 - 37-20 с отлични действия на целия тим и в защита, и в нападение и с полезна игра на Радев, който именно тогава отбеляза 12-те си точки. До края на полувремето варненци успяха да смъкнат пасива си само на 11 - 44-33, но това бе всичко добро, което сториха в тази среща.

Само за 2 минути и половина авансът на "зелено-белите" скочи на 20 точки - 53-33, а след още пет надмина 30-те - 68-37 в 27-та мин. Последните 10 минути просто бяха излишни - в тях Георги Младенов пусна всички резерви,които оформиха крайното 90-70 за "Балкан".

Невероятен мач изигра Иван Лилов. Той не само стана топреализатор с 24 точки с отличен процент от "двойката" (9/8)  и 4-2 от "тройката", но открадна 4 топки и подаде цели 8 завършващи паса къмсвоите съотборници. Освен това сътвори и няколко страхотни забивки. По този елемент отстъпваше само на Дуейн Мортън. В защита американецът направо не даде да диша на топреализатора на гостите Симеон Ценов, като му позволи да отбележи едва 2 точици, а той самият вкара 12. Още трима в зелено са с двуцифрен актив - Радев 12, Болковац11 и Билбия 10.

Втората среща е във вторник във Варна. Ако нашите победят, се класират за Файнъл Фор в Самоков. Ако загубят, решителният трети мач е в четвъртък, 22 март от 18 ч. отново в Ботевград.

Балкан - Черно море 90-70 (24-15, 20-18, 31-14, 15-23)

Балкан: Болковац 11, Л. Лилов 9, И. Лилов 24, Мортън 12, Билбия 10 (Радев 12, Антич 7, Наков 3, Янков, Райков 2, Борисов)

Черно море: Витас 7, Белберов 9, Ценов 2, Галоуей 3, Шелдън 20 (Алексиев 5, Колев 4, Боев 11, Маринов 8, Георгиев, Янев, Пенев)

Рефери: Димитър Гологанов, Ивайло Ресиловски, Орлин Николов