Испанският шампион Барселона се затрудни срещу Лукойл Академик, но въпреки това демонстрира класа и съвсем рутинно пребори първенеца на България. „Студентите“ играха като равен с равен срещу каталунците, които са в началото на подготовката си, но в крайна сметка загубиха с минималното 69:71 пред около 4000 зрители в "Арена Армеец" в София.
Началните минути бяха добри за Лукойл Академик, които удържаха Барселона две атаки без кош, а след като двата тима си размениха по един кош, Тодор Стойков даде преднина от 4:2 на „студентите“. Барса поведе за първи път с 5:6 след кош на Лорбек, а това бе началото на серия от 6-0 за „блаугранас“, след която те поведоха с 5:10. Българите отговориха със 7-0 за 12:10, а след 10 минути игра българите водеха с 15:12.
Втората четвърт започна със серия от 8-2 в полза на гостите от Испания, които обърнаха резултата в своя полза – 17:20 след малко повече от 4 минути игра. Барса поведе със 17:24, преди Мохамед Абукар да вкара тройка за 20:24. На почивката изоставането на българите бе пет точки – 24:29.
Две минути след старта на второто полувреме Барселона за първи път поведе с двуцифрена разлика – 24:34. Отговорът на Лукойл Академик бе серия от 10-4, с която „студентите“ съкратиха изоставането си на 4 точки – 34:38. Две минути преди края домакините се доближиха на точка разлика – 37:38, а в последствие дори изравниха на 40:40. След три части на таблото светеше 43:47 в полза на Барселона.
„Студентите“ започнаха последната част силно и изравниха на 47:47 след забивка на Павел Маринов през масивния Нейтън Джауай. Именно австралиецът се разигра и Барселона отново се откъсна напред, но последваха силни минути за домакините, които обърнаха резултата и поведоха с 54:53. Преднината на Лукойл достигна пет точки (58:53), но Барса бързо взе свеото и обърна резултата на 58:59. Тенчо Банев изравни на 60:60 със забивка, а „студентите“ се задържаха в мача след три точки на капитана Стойков за 63:64. Крайният резултат бе фиксиран на 69:71, след тройка със сирената на Брендън Хийт.
Тодор Стойков бе най-резултатен за Лукойл Академик с 15 точки, а Брендън Хийт и Мохамед Абукар добавиха съответно 12 и 11 точки.
Нейтън Джауай наниза 21 за Барселона, а Марселиньо Уертас и Еразем Лорбек останаха съответно с 13 и 10.
ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК - БАРСЕЛОНА РЕГАЛ 69:71 (15:12, 9:17, 19:18, 26:24)
ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК: Брендън Хийт 12, Мохамед Абукар 11, Тодор Стойков 15, Тенчо Банев 5, Девин Грийн 6 (Божидар Аврамов 5, Павел Маринов 7, Дарил Уоткинс 6, Веселин Веселинов 2, Николай Колев 0)
БАРСЕЛОНА: Джо Ингълс 4, Пит Майкъл 4, Марселиньо Уертас 13, Еразем Лорбек 10, Анте Томич 8 (Нейтън Джауай 21, Виктор Сада 0, Алекс Абринес 2, Шарунас Ясикевичус 4, Си Джей Уолъс 5, Шави Рабаседа 0, Марко Тодорович 0)